Poradnia Leczenia Bólu i Akupunktury

Poradnia Leczenia Bólu i Akupunktury

Poradnia Leczenia Bólu zajmuje się leczeniem ostrych i przewlekłych zespołów bólowych, w przebiegu różnych jednostek chorobowych, a także bólu o nieustalonej przyczynie oraz bólu fantomowego.

Leczenie bólu obejmuje metody farmakologiczne (leki przeciwbólowe o różnych drogach podania) oraz niefarmakologiczne (akupunktura).

AKUPUNKTURA.
Akupunktura jest metodą leczenia polegającą na oddziaływaniu na funkcje organizmu poprzez wkłuwanie igieł w określone punkty na ciele.

Wskazania:

  • przewlekłe bóle stawów, kręgosłupa (dyskopatie, zmiany zwyrodnieniowe)
  • bóle głowy (migrena, napięciowe bóle głowy)
  • neuropatie (neuralgia nerwu trójdzielnego, porażenie nerwu twarzowego, wspomagająco w polineuropatii cukrzycowej)
  • ostre zespoły bólowe pourazowe, pooperacyjne

Jak działa?

Poprzez działanie na wydzielanie endogennych opioidów i hormonów wpływa na zmniejszenie odczuwania bólu, nastrój, sen, funkcje układu pokarmowego i oddechowego, alergie, ma działanie przeciwzapalne, zwiększa ukrwienie tkanek, reguluje ciśnienie tętnicze oraz niektóre funkcje układu
rozrodczego (coraz częściej stosowana jest jako wspomagąjąca metoda w leczeniu niepłodności), łagodzi stres.
Dla przykładu wg aktualnych badań klinicznych akupunktura stosowana w migrenowych bólach głowy zmniejsza częstotliwość i nasilenie ataków skuteczniej od leków stosowanych w tej chorobie, a przy tym pozbawiona jest działań ubocznych stosowanej farmakoterapii.

Jak wygląda zabieg akupunktury?

Dobór stymulowanych punktów jest indywidualny dla każdego pacjenta. Zabieg odbywa się w pozycji leżącej przy użyciu cienkich, delikatnych, jednorazowych igieł, trwa około 20 minut. Pacjent odczuwa moment ukłucia, następnie może pojawić się delikatne uczucie rozpierania. Po zakończonym zabiegu akupunktury nie ma potrzeby pozostawania pod obserwacją. Długość terapii uzależniona jest rodzaju schorzenia oraz ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Zwykle stosuje się serię 10 zabiegów, z czego kilka pierwszych zabiegów wykonuje się co tydzień, kolejne co 2 tygodnie.

Czy są powikłania?

Akupunktura wykonywana przez doświadczonego terapeutę jest metodą bardzo bezpieczną, w metaanalizach opisywano pojedyncze przypadki poważnych działań niepożądanych (11 przypadków na ponad 4 miliony zabiegów obejmujące odmę opłucnową, złamanie igły, atak astmy). Spośród łagodnych
objawów ubocznych można wymienić krwiak w miejscu wkłucia, senność, uczucie zmęczenia.

Jakie są przeciwwskazania?

Przeciwskazania obejmują chorobę nowotworową, ciążę, ropne zmiany skórne, chorobę psychiczną w okresie zaostrzenia, rozrusznik serca, nasilone zaburzenia krzepliwości krwi.

Podgląd koszyka

Ilość produktów:
Wartość: